Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čaj Rooibos

17. 10. 2011

Seznam pozitivních účinků pro vaše zdraví:

* Čaj Rooibos je čistý přírodní produkt, nápoj neobsahuje žádné konzervační látky ani přimíseniny.
* Doporučuje se zejména na tišení podrážděnosti, bolest hlavy, nespavost, tlumí napětí, uvolňuje při lehčí depresi, pozitivně působí na zvýšený krevní tlak. Neobsahuje žádný kofein a má uklidňující účinek na centrální nervovou soustavu. Je to velice příjemné, obzvlášť při dnešním stresujícím způsobu života jako třeba v hlavním městě Praha, a nejen tam.
* Čaj Rooibos pomáhá při odstranění žaludečních a zažívacích problémů, jako je nevolnost, zvracení, pálení žáhy, žaludeční vředy a zácpa.
* Čaj Rooibos obsahuje seznam látek, které zmírňují žaludeční křeče. Je vhodný i pro děti, neboť neobsahuje kofein (tein).
* Čaj Rooibos vám pomůže vypořádat se s alergiemi jako senná rýma, astma nebo ekzém.
* Při přímém použití na příslušnou část těla utišuje akné, svědění a ekzémy. Přiložením na zduřelou pokožku působí jako vhodný tišicí prostředek při výměně kojeneckých plenek.
* Čaj Rooibos je nekalorický nápoj vhodný při odtučňovací kůře (tedy hubnutí).
* Působením antioxidační látky obsažené v rooibosu se nabourává účinek volných radikálů, které způsobují proces stárnutí a oslabování imunitního systému.
* Čaj Rooibos obsahuje železo, draslík a měď – důležité minerály pro látkovou výměnu. Během těhotenství a mateřské dovolené ztrácejí často matky větší množství železa. V rooibosu je velmi málo taninu, a proto není bráněno přísunu železa do těla jako u řady jiných nápojů.
* Čaj Rooibos dokáže také naplnit denní spotřebu vápníku, manganu a obzvláště fluóru významného v prevenci zubního kazu.
* Čaj Rooibos obsahuje zinek, nezbytný pro zdravý růst, stejně jako pro nervový systém nepostradatelné magnézium. Sodík má pozitivní vliv na rovnováhu tekutin v těle a kyselo-alkalickou vyváženost.
* Protože neobsahuje kyselinu šťavelovou, mohou jej pít i osoby, které trpí ledvinovými kameny.
* Čaj Rooibos působí zrána povzbudivě, přes den výtečně hasí žízeň a večer uvolňuje napětí.

 

 

Zdroj: Dáma.cz

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář