Jdi na obsah Jdi na menu
 


12 bylin a koření, které podpoří chuť na sex :-)

1. 12. 2011

1. Pepř

Věděli jste, že kýchnutí způsobuje i erotické potěšení? Říká se, že přináší radost vdovám a zmírňuje impotenci plachých lidí. Nejlepší je rozdrtit několik zrnek pepře v hmoždíři paličkou, a to nejen pro zachování chuti, ale i pro lepší účinek. Lze však použít i mletý pepř.

2. Bobkový list (vavřín)

Římští hrdinové byli korunováni vavřínovým výhonky, které představovaly symbol mužnosti. Vavřín se do jídla přidává v malém množství, jen jeden malý nebo půl velkého listu, protože má velmi silné účinky a trochu hořkou chuť.

3. Anýz

V mnoha zemích Středního východu se používají na podporu lásky a manželství a na léčbu impotence.

4. Oregano

Má silnou a štiplavou chuť a vůni typickou pro středomořskou kuchyni. Pokud dáte hrst oregana do horké vodní lázně pro dva, zažije velmi erotický zážitek.

5. Bazalka

V dávných kulturách se domnívali, že ovlivňuje plodnost a vyvolává vášeň. Ve své vlasti Indii získala pověst afrodiziaka - starci kmene žvýkali čerstvé listy. Věřilo se, že pokud v domě kvete bazalka, znamená to, že se do něj dostane mladá dívka, protože listy bazalky připomínají dívčí genitálie.

6. Levandule

Dejte sáček pod polštář na posteli, na které se budete milovat.

7. Šalvěj

Vojáky ve starověkém Řecku vítaly jejich manželk šalvějový čajem. Ten sloužil na podporu plodnosti a posílení řecké rasy. Má velmi silnou vůni, musí se používat s mírou.

8. Zázvor

Ve starověku byl považován za zdroj síly lásky. Muži, kteří pili čaj z květů zázvoru, byly velmi dobrými milenci. Pokud dívka nosila věnec z bílých květů zázvoru, znamenalo to výzvu. Když se zázvor dostal z Egypta do starověkého Říma, byl okamžitě prohlášen za koření lásky. Ze směsi zázvoru a žloutků připravovali afrodiziakum na dvoře Ludvíka XIV. Pasta prý způsobovala nepopsatelnou žádostivost.

9. Skořice

Nápoj připravený z celé skořice se doporučuje jako lék na problémy při menstruaci a v těhotenství. Legenda praví, že královna ze Sáby okouzlila krále Šalamouna nejen svou inteligencí a bohatstvím, ale i vůni. Když přišla do Jeruzaléma, natřela své tělo olejem ze skořice. Král Šalomoun jí nedokázal odolat.

10. Máta

Shakespeare zmiňuje mátu spolu s levandulí a rozmarýnem, pomáhá stimulovat pány ve středním věku k lepším výkonům. Mytologický příběh vypráví o tom, jak Persephone, královna podsvětí, proměnila nymfu Mint na bylinku a zasadila ji do země, protože žárlila na manžela a myslela si, že Mint je neodolatelná. Ale marně, on obdivoval její mátovou vůni a chuť. To je důvod, proč je od starověku máta považována za afrodiziakum.

11. Hřebíček

Možná kvůli tvaru zrnek byl hřebíček již starověku v Asii považován za za hlavní hnací sílu mužského libida. V Indonésii rodiče zasadí hřebíček v blízkosti domu, pokud se jim narodil chlapeček.

12. Petržel

Bylinku používaly čarodějnice jako jednu ze složek na jejich různé lektvary. Některé texty říkají, že se z připravoval i na balzámy na tělo. Přidává se k masu, rybám, salátům. Její svěžest zmírňuje zápach cibule nebo česneku v ústech.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář